м. Тернопіль, вул. Гайова 54
+38 (0352) 22 04 82

Циркуляційний насос

Велика розмаїтість насосів, які пропонуються сьогодні виробниками, вимагає певних знань від кожного споживача. Не помилитися при купівлі, придбати потрібний насос і при цьому не переплатити – ось чого домагається кожен з нас. Звичайно, можна звернутися до фахівців, але початкові знання просто необхідні.

У цій статті ми познайомимо читача з циркуляційними насосами. Як видно з назви, цей вид насосів призначений для забезпечення циркуляції рідини в замкнутій системі, а не для того, щоб підвищувати тиск рідини або піднімати її на верхні поверхи. Основне призначення циркуляційних насосів це подолання опору труб.

Найбільш яскравим представником можна вважати автономну систему опалення з примусовою циркуляцією теплового носія, де використовується насос для систем опалення. Завдяки циркуляційного насосу відбувається рух теплоносія в системі з певною швидкістю, яка забезпечує рівномірне нагрівання радіаторів та ефективну тепловіддачу.

Конструкція циркуляційних насосів досить проста. У більшості своїй вони складаються з двигуна і робочої камери. У робочій камері розташовується крильчатка, саме вона забезпечує циркуляцію рідини в системі. Крильчатка у свою чергу становить єдине ціле з ротором двигуна і при його роботі приводиться в рух. Робоча камера має вхідний і вихідний отвори, через які здійснюється протока рідини. Діаметри цих отворів відповідають стандартам водопровідних труб. Тому при установці циркуляційного насоса не потрібно додаткових перехідників та іншої арматури.

З циркуляційним насосом при продажу може поставлятися додаткове обладнання. Наприклад, реле часу, яке відповідає за періодичність включення і виключення насоса, а також інші пристосування.
За своїм призначенням циркуляційні насоси умовно можна розділити на дві групи. Перша група це насоси, які мають «мокрий ротор», тобто при їх роботі двигун стикається з рідиною. Герметичність таких насосів забезпечується термопротектором обмоток двигуна, а охолодження і змащення ротора здійснюється рідиною циркулює в системі. Такі насоси досить безшумні при експлуатації. Часом визначити працює насос чи ні можна тільки за мінімальною вібрації. Що стосується цінової політики – насоси «з мокрим ротором» досить дешеві.
Друга група циркуляційних насосів це насоси з «сухим ротором». Таку назву вони отримали, тому що при роботі двигун не стикається з водою, так як герметично ізольований від неї. Застосовується ця група насосів при необхідності перекачування великих об’ємів води. Досягти максимального ККД, можливо тільки за такої конструкції циркуляційних насосів. Так само ці насоси застосовуються в опалювальних системах з великим числом нагрівальних радіаторів і дуже частими вигинами труб системи опалення, що тягне за собою збільшення опору проходу рідини. Як правило, для таких умов роботи циркуляційних насосів проектувальниками проводиться розрахунок коефіцієнта корисної дії насоса, і тільки після цього видаються рекомендації по його покупці.

Циркуляційні насоси мають достатньо великий термін експлуатації, який в середньому становить десять років. Однак не дотримання правил експлуатації часто призводить до поломки насоса до встановленого терміну. Починається все з монтажу насоса. Тут повинне дотримуватися правило, що вісь ротора розташовується горизонтально. Навіть невеликі відхилення приводять до нестійкої роботи насоса і його передчасної поломки.

Так само повинен дотримуватися температурний режим роботи насоса, якість перекачується рідини повинна відповідати паспортним даним. Таким чином, ми познайомилися з циркуляційними насосами. Незважаючи на свою просту конструкцію ці насоси виконують дуже важливі функцій, і правильна їх експлуатація убезпечить вас від непотрібних проблем на довгі роки.

Березень 22, 2016